Grant dla przedszkola w formie Vouchera

W marcu 2021r. przedszkole wzięło udział w Konkursie w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej poprzez edukację przyrodniczo - ekologiczną w ośrodku edukacji terenowej w rezerwacie przyrody „Las Piwnicki”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W związku z tym został przyznany grant dla przedszkola w formie Vouchera w kwocie 3 000,00 zł. na przygotowanie i realizację zadania pn. „Lekcja dendrologii dla przedszkolaków”.

Projekt „Lekcja dendrologii dla przedszkolaków” ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej u dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Toruniu w zakresie różnorodności biologicznej poprzez zapoznanie ich z drzewostanem znajdującym się na terenie placówki, wiekiem drzew i ich znaczeniem dla środowiska przyrodniczego i ludzi. Realizacja projektu pomoże w formowaniu u dzieci wrażliwości na piękno i różnorodność przyrody a także postawy odpowiedzialności za jej ochronę. W przeciągu pięciu miesięcy, od maja do września 2021 roku, dzieci będą uczestniczyły w różnych aktywnościach m.in. zajęciach terenowych z edukatorem ekologicznym, będą współtworzyły album przyrodniczy, zaprojektują ulotki na temat ochrony i znaczenia drzew dla świata przyrody i ludzi, wezmą udział w Przedszkolnym Dniu Drzewa.

Dorota Pesta
- dyrektor przedszkola