OGEŁOSZENIA WYPOŻYCZALNI SKRZYDEŁPrzerwa wakacyjna

SZANOWNI RODZICE !!!

W związku z obecną sytuacją w kraju związaną z epidemią koronawirusa Prezydent Miasta Torunia podjął decyzję o skróceniu przerw wakacyjnych w przedszkolach ustalonych Zarządzeniem Nr 100 PMT z dnia 17.06.2020r.

Informujemy, iż przerwa wakacyjna Przedszkolu Miejskim nr 6 w Toruniu będzie trwała w terminie od 13.07.2020r. do 26.07.2020r.

Z uwagi na zagrożenie zakażeniem COVID 19 nie planuje się w tym roku organizowania tzw. przedszkoli zastępczych dla dzieci.

Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkola przez okres dwóch tygodni trwania przerwy wakacyjnej rodzice muszą zapewnić opiekę swoim dzieciom we własnym zakresie. W pozostałym czasie dzieci będą mogły uczęszczać do Przedszkola Miejskiego nr 6 pod warunkiem wypełnienia deklaracji, która dostępna jest poniżej.

Termin przesyłania deklaracji na adres e- mailowy przedszkola (przedszkole06@poczta.onet.pl) do dnia 24.06.2020r.


Jednocześnie informujemy, że przedszkole funkcjonuje nadal w ścisłym „reżimie sanitanym”, zgodnie z Procedurami bezpieczeństwa, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej przedszkola.

Dorota Pesta
Dyrektor przedszkola

» deklaracja na okres wakacji 2020r. (pdf) «

» deklaracja na okres wakacji 2020r. (docx) «UWAGA RODZICE!


Informujemy, iż od dnia 18.05.2020r. w Przedszkolu Miejskim Nr 6 w Toruniu odbywają się zajęcia wychowawczo - dydaktyczno - opiekuńcze dla dzieci zgłoszonych do poszczególnych grup.

Dla dzieci pozostających w domu nauczycielki przedszkola będą zamieszczały propozycje zabaw w formie pracy zdalnej „kształcenia na odległość” na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Zostań w domu”.

Dorota Pesta
Dyrektor przedszkolaUWAGA RODZICE!

Prosimy o zapoznanie się rodziców/prawnych opiekunów z „Procedurami bezpieczeństwa na terenie Przedszkola Miejskiego nr 6 w Toruniu w okresie pandemii COVID-19”.» Procedury biezpiecznych i higienicznych warunków pobytu (pdf) «Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu
od dnia 18.05.2020r. jest czynne w godzinach
6:30 - 16:00.Powrót dzieci do przedszkola!

UWAGA RODZICE !!!

Informujemy, iż rodzice/prawni opiekunowie którzy są zainteresowani powrotem dziecka do Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Toruniu proszeni są o wypełnienie „Wniosku o powrót dziecka do przedszkola”, który znajduje się na stronie internetowej przedszkola (poniżej).
Wniosek należy wydrukować, uzupełnić, wykonać scan dokumentu i przesłać na e-mail przedszkola: przedszkole06@poczta.onet.pl

Dorota Pesta
Dyrektor przedszkola


» Wniosek o powrót dziecka do przedszkola (pdf) «
» Wniosek o powrót dziecka do przedszkola (docx) «Oferta Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Toruniu na czas trwania stanu epidemii


» Pokaż ofertę «Szanowni Państwo!


W związku z potrzebą wysyłania dzieciom większej partii materiału, utworzyłyśmy nową skrzynkę pocztową tylko dla naszej grupy. Prosimy o sprawdzenie swoich e-maili, czy nadeszły nowe wiadomości. Materiał będziemy przesyłać codziennie.
Adres: wypozyczalniaskrzydel@wp.plDzieci uczą rodziców w domu!


W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:


» https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ «Jak chronic się przed koronawirusem?


» Pokaż szczegóły «Wzbogacanie kącika przyrody


Prosimy Rodziców o wzbogacanie kącika przyrody o kwiaty wiosenne oraz nasiona warzyw lub cebulki kwiatów do zasadzenia do naszej przedszkolnej hodowli.


UWAGA RODZICE !!!


* Zajęcia rytmiczno- ruchowe, w każdy czwartek w godz. 8:30 - 10:30, osoba prowadząca - Pan Darek Walichniewicz,
* 28.02.2020r. (piątek), audycja muzyczna dla dzieci pt. „Toruńskie legendy i piosenki o Toruniu”, zajęcia poprowadzą muzycy z Akademii „Wszyscy tworzymy sztukę”,
* 04.03.2020r. (środa), spektakl teatralny dla dzieci w przedszkolu pt. „Wiosna w ogrodzie”, teatr MAGMOWCY,
* 27.03.2020r. (piątek), „Zabawa w eksperymentowanie”, warsztaty fizyczno - chemiczne dla dzieci, osoba prowadząca- Pan Bartosz Pałucki.


UWAGA RODZICE !!!


Informujemy, iż w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w przedszkolu został zainstalowany system kodowania drzwi wejściowych uniemożliwiający dzieciom samodzielne wyjście z budynku. Prosimy rodziców/prawnych opiekunów o zamykanie zasuwki znajdującej się na bramce wejściowej w momencie przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.

Prosimy również rodziców o zwracanie uwagi podczas przebywania z dziećmi na placu zabaw przed przedszkolem o czujność czy dzieci bawiące się znajdują się pod opieką osób dorosłych czy samodzielnie. W przypadku zauważenia dziecka bez opieki prosimy o natychmiastowe przyprowadzenie dziecka do przedszkola i zgłoszenie pracownikom przedszkola tego faktu.UWAGA RODZICE!!!


W związku z kolejnym zgłoszeniem przez rodzica dotyczącym wystąpienia wszawicy u dziecka w grupie 4-5 latków zaleca się, aby rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkola dokonali w najbliższym czasie kontroli czystości głowy.
W przypadku stwierdzenia wszawicy u dziecka zobowiązuje się rodziców/opiekunów do niezwłocznego podjęcia działań higienicznych, poprzez zastosowanie dostępnych w aptekach preparatów , wyczesanie włosów specjalnym gęstym grzebieniem oraz przerwę w uczęszczaniu dziecka do przedszkola, aż do zakończenia kuracji.
pm6-torun.pl