Kącik logopedyczny

Drodzy Rodzice!

Do połowy października br. będą trwały przesiewowe badania logopedyczne wszystkich dzieci. Badaniu podlega m.in.: rozumienie mowy, budowa i sprawność narządów artykulacyjnych, mowa swobodna oraz wymowa poszczególnych głosek.

Po badaniu, do końca października otrzymacie Państwo informację dotyczącą diagnozy. Od połowy października tj. od 19.10.2020 r. rozpoczną się zajęcia logopedyczne tj. kontynuacja terapii dla dzieci dwóch najstarszych grup czwartki „Ślimakowo”, piątki „Wypożyczalnia skrzydeł”. Dzieci 5-letnie z wadami wymowy, będą przyjmowane na terapię logopedyczną sukcesywnie, w miarę zwalniania się miejsc.

Przypominam o przynoszeniu, w dniu terapii Teczek Logopedycznych, w których jest skoroszyt z kartami pracy (zadaniami domowymi) z zeszłego roku – kontynuacja terapii. Teczki proszę zostawiać w szatni, w półce dziecka. Po południu lub następnego dnia należy zabrać teczkę do domu, by systematyczne trenować narządy mowy i wywołane głoski.

Pozdrawiam serdecznie
logopeda Hanna Muchewicz