OGŁOSZENIA W BAŃKOWICACH MYDLANYCH

Oferta Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Toruniu na czas trwania stanu epidemii

» Pokaż ofertę «

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

» https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ «

Jak chronic się przed koronawirusem?

» Pokaż szczegóły «

Szanowni Rodzice !!!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa
od 12 marca do 10 kwietnia br.
funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe
zarówno publiczne, jak i niepubliczne
nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br.
będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze,
natomiast od 16 marca do 10 kwietnia br
dzieci nie przychodzą do przedszkola.

Rodzicu:
* jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
* przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
* rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
* śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora.

Dyrektor przedszkola – Dorota Pesta

» Ministerstwo Edukacji Narodowej - aktualne informacje i zalecenia «

UWAGA RODZICE !!!

* Zajęcia rytmiczno- ruchowe, w każdy czwartek w godz. 8:30 - 10:30, osoba prowadząca - Pan Darek Walichniewicz,
* 28.02.2020r. (piątek), audycja muzyczna dla dzieci pt. „Toruńskie legendy i piosenki o Toruniu”, zajęcia poprowadzą muzycy z Akademii „Wszyscy tworzymy sztukę”,
* 04.03.2020r. (środa), spektakl teatralny dla dzieci w przedszkolu pt. „Wiosna w ogrodzie”, teatr MAGMOWCY,
* 27.03.2020r. (piątek), „Zabawa w eksperymentowanie”, warsztaty fizyczno - chemiczne dla dzieci, osoba prowadząca- Pan Bartosz Pałucki.

UWAGA RODZICE !!!

Informujemy, iż w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w przedszkolu został zainstalowany system kodowania drzwi wejściowych uniemożliwiający dzieciom samodzielne wyjście z budynku. Prosimy rodziców/prawnych opiekunów o zamykanie zasuwki znajdującej się na bramce wejściowej w momencie przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.

Prosimy również rodziców o zwracanie uwagi podczas przebywania z dziećmi na placu zabaw przed przedszkolem o czujność czy dzieci bawiące się znajdują się pod opieką osób dorosłych czy samodzielnie. W przypadku zauważenia dziecka bez opieki prosimy o natychmiastowe przyprowadzenie dziecka do przedszkola i zgłoszenie pracownikom przedszkola tego faktu.

UWAGA RODZICE!!!

W związku z kolejnym zgłoszeniem przez rodzica dotyczącym wystąpienia wszawicy u dziecka w grupie 4-5 latków zaleca się, aby rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkola dokonali w najbliższym czasie kontroli czystości głowy.
W przypadku stwierdzenia wszawicy u dziecka zobowiązuje się rodziców/opiekunów do niezwłocznego podjęcia działań higienicznych, poprzez zastosowanie dostępnych w aptekach preparatów , wyczesanie włosów specjalnym gęstym grzebieniem oraz przerwę w uczęszczaniu dziecka do przedszkola, aż do zakończenia kuracji.