OGŁOSZENIA PODUSZKOWCÓW

Drodzy Rodzice!
21 września (poniedziałek) obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci mogą przyjść do przedszkola w wybranych przez siebie strojach, przebraniach, kostiumach. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą nadmuchany balon, który wykorzystamy podczas wspólnej zabawy.
p.Małgosia i p.Magda

ZMIANA DATY zebrania na 23 września

Zebranie grupowe odbędzie się 23.09.2020r. tj środa o godzinie 16:30.
Rodzice wchodzą do przedszkola od strony tarasu i przechodzą przez salę Bańkowic mydlanych do naszej. Pamiętajmy o maseczkach i dezynfekcji rąk. Do zobaczenia. Serdecznie zapraszamy.
p.Małgosia i p.Magda

Uwaga rodzice !!!

Informujemy, iż w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Toruniu nie ma możliwości ubezpieczenia dzieci od nieszczęśliwych wypadków w systemie grupowym na rok szkolny 2020/2021.

Zachęcamy rodziców do indywidualnego wyboru firmy ubezpieczeniowej i dokonania jak najszybszego ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dyrektor Przedszkola
Dorota Pesta

Drodzy Rodzice

Witam serdecznie po wakacjach. Przed nami nowy rok i nowe wyzwania. Na początek chcę poinformować, że razem ze mną grupę będzie prowadziła p. Magda. Do grupy dołączyła też nowa dziewczynka.

Cały czas pracujemy w reżimie sanitarnym: nie ma dywanów, zabawki są dezynfekowane, obowiązuje częste mycie rąk itp. W związku z sytuacją dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek. Bardzo ważne jest, aby rodzice przyprowadzali do przedszkola tylko dzieci zdrowe- jeśli w ciągu dnia pojawią się oznaki choroby rodzic będzie proszony o wcześniejsze odebranie dziecka.

Jeszcze nie wiadomo kiedy będzie zebranie grupowe z rodzicami i w jakiej formie się odbędzie (jak będę miała informację to podam); na pewno nie będzie zebrania ogólnego. Na tą chwilę kontakt z rodzicami będzie odbywał się telefonicznie, drogą mailową, poprzez stronę internetową; można też umawiać się na konsultacje (terminy podam w przyszłym tygodniu). W przedszkolu będą następujące zajęcia dodatkowe: religia, rytmika, j. angielski, logopedia. W związku z sytuacją nie będzie żadnych innych zajęć dodatkowych i atrakcji typu: wyjazdy, wycieczki, spotkania z teatrem, zajęcia edukacyjne prowadzone przez instytucje zewnętrzne itp. Na tą chwilę nie będzie też spotkań z rodzicami i uroczystości.

Wyprawka:
- nożyczki - podpisane
- klej uniwersalny w tubie (to jest klej do ceramiki, papieru, elementów plastikowych itp.) - proszę podpisać klej
- chusteczki higieniczne, suche - raz w miesiącu
- chusteczki higieniczne mokre - jedno opakowanie we wrześniu, później wg potrzeb
Resztę materiałów zostało z zeszłego roku.

Gdyby u kogoś zmienił się adres mailowy to proszę o informację.

UWAGA RODZICE !!!

Proszę o zapoznanie się z Procedurami obowiązującymi na czas pandemii, które znajdują się poniżej.

» PROCEDURA SZYBKIEGO OBIEGU INFORMACJI Z RODZICAMI/OPIEKUNAMI «

» Procedury bezpieczeństwa na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Toruniu «

SZANOWNI RODZICE !!!

W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020r. do przedszkola będą mogły uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez żadnych objawów chorobowych.

W przypadku stwierdzonej u dziecka alergii i występujących u niego z tego tytułu oznak w postaci np. kataru, kaszlu, duszności zobowiązuje się rodziców do pozyskania zaświadczenia od lekarza potwierdzającego ten stan.

Zaświadczenie należy dostarczyć do wychowawców grup w dniu kiedy dziecko po raz pierwszy zostanie przyprowadzone do przedszkola.

Nie dostarczenie zaświadczenia będzie skutkowało natychmiastowym odbiorem dziecka z przedszkola w przypadku zauważonych objawów chorobowych.

SZANOWNI RODZICE !!!

Informujemy, iż od dnia 01.09.2020r. przedszkole przyjmuje wszystkie dzieci zapisane na rok szkolny 2020/2021. Przedszkole czynne jest w godzinach 6:00 - 16:30.
Przedszkole funkcjonuje nadal w „reżimie sanitarnym” zgodnie z Procedurami dostępnymi na stronie internetowej przedszkola oraz Wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 02 lipca 2020r.
Prosimy osoby przyprowadzające i odbierające dzieci o zakładanie maseczek zakrywających nos i usta oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do przedszkola.

Prosimy również o zachowanie dystansu 2 m pomiędzy osobami i ograniczenie liczby osób w szatni (2 osoby dorosłe i 2 dzieci).

Informujemy również, że kontakt z przedszkolem jest możliwy telefonicznie lub poprzez e-mail.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Toruniu

UWAGA RODZICE !!!

W aktualnościach na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej jest zamieszczony komunikat pn. „Aplikacja Prote Go Safe - wspólny List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego dla rodziców”.
Załącznikiem do komunikatu jest list wspólny Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego adresowany do rodziców i opiekunów uczniów zachęcający do zainstalowania na telefonie komórkowym aplikacji Prote Go Safe. To narzędzie informuje o możliwym kontakcie z osoba zakażoną.

» www.gov.pl/web/edukacja/aplikacja-protego-safe «

Oferta Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Toruniu na czas trwania stanu epidemii

» Pokaż ofertę «

Jak chronic się przed koronawirusem?

» Pokaż szczegóły «