Dzień Europejski 2015

W maju obchodziliśmy Dzień Europejski. Z tej okazji wszystkie kraje uczestniczące w projekcie postanowiły posadzić „drzewo europejskiej jedności” na terenie swojej placówki. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień niezwykle uroczyście. Dzieci już od rana malowały flagi naszych europejskich partnerów. Następnie wszystkie grupy zebrały się na terenie przedszkolnym, gdzie wspólnie z paniami zasadziły drzewo udekorowane małymi flagami. Uroczystość uwieczniło wysłuchanie Hymnu Unii Europejskiej.

Przy drzewie europejskiej jedności umieszczona została tablica upamiętniająca realizowany przez nas w latach 2013 – 2015 projekt Comenius pt. „Odkrywamy Europę – kolorowa różnorodność w potężnej jedności – wczoraj, dziś i jutro”