Wizyta w Rumunii

W kwietniu Panie nauczycielki: Hanna Szmytkowska i Małgorzata Łatkowska uczestniczyły w kolejnym spotkaniu partnerów europejskich w Rumunii. Wszystkie delegacje zostały powitane wg rumuńskiej tradycji chlebem i solą. W trakcie spotkania uczestniczyły w szkoleniu IT podnosząc swoje umiejętności informatyczne. Panie obserwowały lekcje w szkole w Iasi, wymieniały się doświadczeniami pedagogicznymi z pozostałymi nauczycielami, poznały metody pracy w rumuńskiej szkole. Delegacja polska została niezwykle ciepło ugoszczona – klasa I przygotowała dla Pań niespodziankę – wszystkie dzieci wystąpiły w polskich strojach ludowych, kolorowały flagę i godło Polski, tańczyły poloneza, natomiast babcie uczniów upiekły pączki i chruściki równie smaczne, jak nasze polskie. Następnie starsi uczniowie zaprezentowali obrzęd chrztu wg ludowej tradycji rumuńskiej ze śpiewem i tańcami. Chór wykonał piosenki pochodzące z każdego kraju partnerskiego – nasze Panie rozpoznały ludową piosenkę „Kukułeczka”.

Czas spędzony w Rumunii upłynął niezwykle szybko, z pewnością z uwagi na liczne tańce ludowe i piosenki.