"Zostań w domu" - propozycje dla ŚLIMAKOWA

1. Kwiatki - Bratki
2. Wiosenne porządki

Szanowni Państwo!

W związku z potrzebą wysyłania dzieciom większej partii materiału powstała nowa skrzynka pocztowa tylko dla naszej grupy. Prosimy o sprawdzanie swoich e-maili, czy nadeszły nowe wiadomości. Materiał będziemy przesyłać codziennie.

Jeśli macie Państwo jakie pytania, sugestie również zapraszamy do kontaktu za pomocą e-mail :)
Czekamy również na zdjęcia/filmiki pokazujące wspólną zabawę Rodziców i Dzieci :)
Adres: slimakowopm6@wp.pl

Pani Ania
Pani Aneta

Drodzy Rodzice!

W związku z niecodzienną sytuacją, która nie jest łatwa dla nas wszystkich chciałybyśmy w miarę możliwości wspierać Państwa i Dzieci.
Poniżej znajdują się propozycję zabaw, zadań, które możecie wykorzystać podczas pobytu z dziećmi w domu. Serdecznie zachęcamy i życzymy miłych chwil razem.
Mamy nadzieję, że szybko się zobaczymy!

Pani Ania
Pani Aneta

DLACZEGO WARTO GRAĆ W GRY EDUKACYJNE:
- Ćwiczą zdolności przewidywania, planowania, krytycznego myślenia, orientacji przestrzennej, szybkiego reagowania, rozwiązywania problemów.
- Ułatwiają budowanie więzi społecznych, socjalizują przedszkolaka i rozwijają jego kompetencje społeczne. Uczą komunikacji, negocjacji, współpracy w grupie.
- Stwarzają okazję do wspólnego spędzania czasu w sposób inspirujący, niebanalny i mówiąc językiem najmłodszych – bez nudy.
- Rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie.
- Pozwalają dziecku poznać zarówno smak zwycięstwa, jak i porażki oraz kontrolować emocje z tym związane. Posiadanie takiej umiejętności będzie niezwykle cenne w życiu dorosłym, które, jak wiemy, nie składa się wyłącznie z sukcesów.
- Uczą szanowania reguł i nienaginania ich do swoich potrzeb czy zachcianek – oczywiście pod warunkiem, że dorośli gracze będą pod tym względem konsekwentni.
- Można zabrać je praktycznie wszędzie i grać niemal w każdych warunkach. Wystarczą odrobina miejsca na rozłożenie planszy i dobre chęci uczestników. Ważne jest też to, że choć zabawa ta daje ogromne pole dla wyobraźni, uczestnicy mają świadomość, że przebywają tu i teraz, w przeciwieństwie do gier komputerowych, których użytkownik zatapia się samotnie w wirtualnym świecie.

Karty pracy:

Pomysły na zabawy w domu.pdf
Pomysły na zabawy w domu 2.pdf
Wiosna tuż, tuż.pdf